Az Európai Parlament Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottságának (FEMM) látogatását egyáltalán nem verték olyan nagydobra, mint a költségvetési bizottság korábbi vizsgálatát. Szándékos volt ez a döntés?
A februári utunk rutinlátogatás volt. Minden évben lehetőségünk van két tagállamba ellátogatni, tavaly például Portugáliában voltunk, de nemrég Írországba is eljutottunk. Ugyanakkor tisztában voltunk vele, hogy a nők helyzete nem egyszerű Magyarországon, ami szintén közrejátszott abban, hogy az önök országát választottuk.
Tehát mégsem annyira rutinlátogatás volt a februári?
Ahogy már mondtam, ez számunkra normális eljárás volt. A 28 tagország mindegyikében akadnak viszont olyan helyzetek, amelyeket meg kell vizsgálnunk. A 2015-ös menekültválság idején például a nőjogi bizottság tagjai Németországba utazott, hogy a női menekültek és menedékkérők helyzetét vizsgálja. Idén nem feltétlenül került volna a sor Magyarországra, de túl azon, hogy keleti országba akartunk menni, a tagjaink többsége úgy gondolta, érdemes lenne megvizsgálni a női jogok helyzetét önöknél.
Hozzászólások
ZSADIzene
11 hónapja
Annál is inkább Katám, mert bizony igen sok azoknak a nőknek a száma, akiknek egészségügyi okokból nem lehet gyermeke, és az örökbefogadástól - teljesen érthetően! - ódzkodnak.
Már lassan megérjük, hogy bevezetik a "gyermektelen nő" adóját!:(((
Mert MI MÉG ismertünk egy mondást kiplakatírozva még az 50-es évekből:
"ASSZONYNAK SZÜLNI KÖTELESSÉG, LÁNYNAK DICSŐSÉG!" :(((
Kataaa
11 hónapja
Igaza van Maria Noichl-nak, a Fidesz kormány nem tiszteli a nőket.
"Alapvetően azt látjuk, hogy Magyarországon lépésről lépésre leépülnek a demokratikus értékek. Amikor pedig ez történik, mindig a nők érzik meg először, így volt Lengyelországban is, amikor megpróbálták bevezetni a szigorított abortusztörvényt. Úgy látjuk, hogy a „nő” szót sem használják már olyan gyakran a magyar közéletben, sokkal inkább az „anyát. Pedig nemcsak az anyáknak, hanem minden nőnek jár az esélyegyenlőség."